MTB tocht, 26 juli

Tour de France 2014 etappenummer 5: Lars Boom wint, voor mij, de koningenrit in de tour.

Over de stenen van Parijs-Roubaix in de regen, in de kou, in de ellende.

 

In het interview achteraf was het antwoord van Lars op de vraag hoe hij zo goed over de natte kasseien kan sturen: “Komt door mijn veldrij-verleden”!

Gelukkig heb ik een week of drie geleden zelf een veldritfiets gekocht en vandaag was het de dag om hem eens uit te proberen. En dat heb ik geweten ook.

 

Gewoon een uur of 9 vertrokken met een beperkt groepje fanatiekelingen. Lekker een stukje met zijn allen op gefietst en daarna opgesplitst in twee groepen. Ik ging met de snelste groep samen met Martijn en een in Spanje wonende gastrijder. Deze gastrijder was aan het trainen voor een MTB marathon van 100km in Spanje. Dré vroeg aan mij om hem kapot te rijden, consider it done.

 

Lekker doorgeknald richting de Tiesteberg, Nootjesberg en richting de Staartseduintjes. Berg-op-berg af, lekker trappen. 40 kilometer, ging goed! Even terug komend op hoe het is om op een veldritfiets te rijden: 4 keer op mijn gezicht gegaan, waarvan een keer een mooie koprol. Het is erg lastig om door het losse zand te rijden, te sturen en ook het remmen gaat anders.

Nog even oefenen dus!

 

Al met al lekker gefietst!

 

Ruud

Reactie schrijven

Commentaren: 0

Contact gegevens

Postadres:

 Zandstraat 95

 4614 CC Bergen op Zoom

 

Mail:

  info@pedaleurs.com

 

Voor clinics en

mountainbike-begeleiding:

  clinics@pedaleurs.com

 

Webmaster:

  webmaster@pedaleurs.com

Onze sponsors

Laatste nieuws

zo

02

mrt

2025

Openingstocht 2025

Ondanks het feit dat de opening van het fietsseizoen van team toer samenviel met het vastenavendweekend in Krabbegat, stonden er toch nog negen Pedaleurs aan het vertrek op zondagochtend 2 maart. Kees en Frans hadden vooraf samen een rondje gereden en waren door een lekke band wat later aan de start gekomen. Zoals wel vaker bij de eerste rit kwamen er maar liefst drie nieuwe racemonsters met hun berijder mee uit de winterslaap. Twee Sirocco’s en één Bianchi. Aan het materiaal zal het ook deze zomer niet liggen.

meer lezen

ma

13

jan

2025

Samen in de regio

Bij ’t Rijks bestaat de mogelijkheid voor leerlingen om te mountainbiken onder begeleiding van leden van fietsclub de Pedaleurs. Het onderhoud aan de fietsen wordt tevens door leden van de Pedaleurs verzorgd.

 

De samenwerking tussen de Pedaleurs en ’t Rijks bestaat reeds langer. Vanuit deze samenwerking waren er eind vorig jaar een tiental mountainbikes die niet langer ingezet konden worden voor de fietslessen, maar die met wat liefde en een stevige onderhoudsbeurt prima nog een ronde mee zouden kunnen.

meer lezen 0 Berichten

za

11

jan

2025

MTB rit, impressie

Goedemiddag, het was een mooie ochtend ❄️☀️🚴🏻‍♀️. 

Even een impressie van wat wij allemaal doen (een koekje 🥧op de hei) en lekker mountainbiken door de Zurenhoek🍋‍🟩🍋‍🟩. 

 

Bedankt Kees voor de rondleiding! Van genoten. 

Gr Peter

meer lezen 0 Berichten